eKAI

analizy opinie komentarze
  1. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych o relikwiach
    relikwie„Relikwie w Kościele zawsze otaczano szczególną czcią i uwagą, gdyż ciała błogosławionych i świętych, mające zmartwychwstać, były na ziemi żywą świątynią Ducha Świętego i narzędziami świętości, uznanej przez Stolicę Apostolską na drodze beatyfikacji i kanonizacji”. Słowa te czytamy w opublikowanej w sobotę instrukcji Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o autentyczności i przechowywaniu relikwii, datowanej na 8 grudnia […]
  2. Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny wotum wdzięczności za obecność Boga w historii Polski
    bursztynowy-ołtarz-ojczyznyTo jest nasze wotum wdzięczności Bogu za Jego obecność na drogach naszej historii, za dar Ojczyzny i ewangeliczny siew Kościoła, z którego wyrastało to, co wielkie i twórcze na polskiej drodze – powiedział abp Sławoj Leszek Głódź podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w bazylice św. Brygidy w Gdańsku z okazji odsłonięcia i poświęcenia Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny, wzniesionego na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W Eucharystii wziął udział prezydent Andrzej Duda, który osobiście dokonał odsłonięcia ołtarza, a poświęcił go nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.
  3. Warszawa: Jubileuszowe Spotkanie Wspólnoty Wdów i Wdowców
    Wychodźcie do innych z miłością – zaapelował bp Romuald Kamiński do osób, które utraciły współmałżonka. W konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku odbyło się jubileuszowe spotkanie wspólnoty wdów i wdowców która od pięciu lat gromadzi osoby z terenu Warszawy i okolic.
  4. Diecezja toruńska: rekolekcje „Gdy czekanie na dziecko boli”
    Małżeństwa z bydgoskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, które doświadczyły problemu niepłodności, przygotowały rekolekcje „Gdy czekanie na dziecko boli”. Wzięło w nich udział czternaście małżeństw ze stażem od trzech do ponad dziewięciu lat.
  5. Kielce: bp Florczyk spotkał się ze środowiskiem osób niepełnosprawnych
    Sześćdziesiąt osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów wraz z bp. Marianem Florczykiem zasiadło do wigilijnego stołu w Wojewódzkim Domu Kultury. Był opłatek, występy artystyczne i życzenia od biskupa. Wsparcie przekazali sponsorzy środowiska.
  6. Kraków: rozbłysły światełka na choince pod Oknem Papieskim
    Już po raz jedenasty plac przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich rozświetliły choinkowe światełka. Uroczystemu zapaleniu lampek na 18-metrowym drzewku z Nadleśnictwa Nawojowa przewodniczył abp Marek Jędraszewski.
  7. Prymas Polski: Boże Narodzenie szansą na wyciągnięcie ręki do zgody
    „Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są zachętą i okazją do przebaczenia, pojednania i wyciągnięcia ręki do zgody w naszych rodzinach, wspólnotach, w naszym życiu publicznym. Bardzo na to liczymy” – mówił abp Wojciech Polak podczas spotkania opłatkowego z braćmi Towarzystwa św. Wojciecha.
  8. Bp Wodarczyk w rocznicę pacyfikacji „Wujka”: tu umierała 36 lat temu cała Polska
    Tu cierpiała i umierała 36 lat temu cała Polska - te słowa podczas homilii w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach skierował bp Adam Wodarczyk do zebranych na Eucharystii w 36. rocznicę pacyfikacji KWK „Wujek”. Eucharystii przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
  9. Kraków: rekolekcje przed Objawieniem Pańskim u pallotynów
    "Epifania - rekolekcje dla Krakowa i całego świata" to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie przed Objawieniem Pańskim. Uczestnicy rekolekcji codziennie będą pochylać się nad innym tematem w perspektywie życia pallotyńskich świętych.
  10. Abp Głódź: Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny to nasze wotum wdzięczności Bogu