eKAI

analizy opinie komentarze
 1. Warszawa: konferencja prasowa podsumowująca kongres „Europa Christi” (zapowiedź)
  O inicjatywie ogłoszenia św. Jana Pawła II patronem Europy opowiedzą uczestnicy konferencji prasowej wieńczącej Międzynarodowy Kongres Ruchu "Europa Christi", która odbędzie się w niedzielę, 22 października na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Kampus Dewajtis) o godz. 14.00. Z mediami spotkają się m.in. prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, ks. prof. Waldemar Chrostowski i ks. inf. Ireneusz Skubiś, moderator Ruchu "Europa Christi".
 2. Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
  PLAKAT FESTIWAL FILMÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH ARKA 2017Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA jest dla tych, którzy są ciekawi. Dla tych, którym nie jest wszystko jedno. Dla tych, którzy poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony. Festiwal otworzy jedna z najważniejszych premier kina chrześcijańskiego […]
 3. Na nowo odczytać Humanae vitae
  bł. papież Paweł VIPapieski Uniwersytet Gregoriański podejmuje refleksję nad Humanae vitae. W przyszłym roku przypada 50. rocznica ogłoszenia tej encykliki Pawła VI o zasadach moralnych w przekazywaniu ludzkiego życia. Z tej okazji papieska uczelnia proponuje cykl 9 wykładów publicznych, w których spojrzy się na ten temat w nowym świetle, a mianowicie w kontekście adhortacji Amoris laetitia. Będą one […]
 4. Katowice-Bogucie: poświęcenie nowego ołtarza i kaplicy u Sióstr Jadwiżanek
  W Domu Prowincjalnym Sióstr św. Jadwigi w Katowicach-Bogucicach ks. abp Wiktor Skworc poświęcił nowy ołtarz oraz kaplicę.
 5. Częstochowa: Kard. Dziwisz apeluje o ogłoszenie Jana Pawła II patronem Europy
  Kard. Stanisław Dziwisz zaapelował o ogłoszenie papieża Jana Pawła II patronem Europy – co uczynił dziś podczas wykładu inaugurującego międzynarodowy kongres Ruchu „Europa Christi”, który w piątek odbywa się w Częstochowie. Przez trzy dni spotkania kongresowe odbędą się również w Łodzi i Warszawie.
 6. Nie ma prawdziwej kultury bez uprawiania samego siebie
  Biskup Piotr Greger„Tworzenie prawdziwej kultury nie jest możliwe, jeśli zapomnimy o tym, że jej istotę stanowi proces uprawiania samego siebie” – podkreślił bp Piotr Greger, inaugurując 19 października w bielskiej katedrze Tydzień Kultury Chrześcijańskiej (TKCh). Tę imprezę o ekumenicznym wymiarze od 32 lat przygotowują członkowie bielskiego Klubu Inteligencji Katolickiej.
 7. Afrykański arcybiskup krytykuje politykę UE w sprawie uchodźców
  Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich w Nigrze i Burkina Faso skrytykował politykę Unii Europejskiej w sprawie uchodźców. W wywiadzie dla niemieckiej agencji katolickiej KNA abp Paul Yemboaro Ouédraogo zaapelował o większą solidarność. „Dla Europy, podobnie jak dla USA, Afryka była interesująca tylko ze względu na pozyskiwanie surowców naturalnych”, stwierdził abp Ouédraogo. Dodał, że „wykorzystano bogactwa naturalne […]
 8. Bielsko-Biała: podano hasło „Korowodu Świętych”
  świece„Święci - przewodnicy do nieba” – pod takim hasłem w sobotę, 28 października, ulicami Bielska-Białej po raz 11. przejdzie „Korowód Świętych”. Młodzi ludzie – przebrani za postaci świętych i błogosławionych – przejdą w modlitewnej procesji z pochodniami i świecami oraz śpiewem na ustach.
 9. Prymas został potraktowany instrumentalnie
  prymas abp wojciech polakPrzeczytałem słynny już wywiad z Księdzem Prymasem Wojciechem Polakiem w Tygodniku Powszechnym. Parę razy sam przeprowadzałem wywiady ze znanymi ludźmi do różnych tytułów. Pamiętam, że zawsze wówczas zależało mi na tym, żeby od tej osoby dowiedzieć się tego, co ma ona najciekawszego do powiedzenia, co jest dla niej istotne, jaki ma sposób myślenia o sprawach na […]
 10. Pluralizm w Kościele – specjalna debata w ramach „Dziedzińca Dialogu”
  Dziedziniec Dialogu_2017O pluralizmie i dialogu w Kościele w kontekście dyskusji na temat uchodźców i komunii dla rozwiedzionych, przebywających w powtórnych związkach, dyskutowali uczestnicy specjalnej debaty „Dziedzińca Dialogu” - "Głos(y) Kościoła”. Spotkanie wybitnych teologów i filozofów odbyło się 19 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich na ul. Miodowej w Warszawie.