eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
  1. Abp Ryś: pielgrzymka nie jest po to, żeby się przejść

- Słuchajcie słowa! Nie ma pielgrzymowania bez słuchania słowa! Pielgrzymkę nazywamy rekolekcjami w drodze. To jest najlepsza definicja pielgrzymki: słuchajcie słowa! – mówi abp Ryś. Ponad 200 pielgrzymów wyruszyło dziś rano w 554. Pieszej Pielgrzymce Pabianickiej na Jasną Górę. Porannej Mszy świętej inaugurującej pielgrzymkę w parafii pw. św. Mateusza przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

The post Abp Ryś: pielgrzymka nie jest po to, żeby się przejść first appeared on eKAI.

2. Abp Szewczuk spotkał się delegacją z Czech

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk przyjął 18 sierpnia delegację z Republiki Czeskiej na czele z wiceministrem spraw zagranicznych Jaroslavem Kurfürstem – poinformowała agencja RISU.

The post Abp Szewczuk spotkał się delegacją z Czech first appeared on eKAI.

3. Papież przesłał kondolencje do koptyjskiego patriarchy

„Papież Franciszek pogrążył się w głębokim smutku na wieść o niedawnym pożarze kościoła Abu Sefein w Gizie, który spowodował śmierć tak wielu osób” – czytamy w telegramie kondolencyjnym przesłanym do Patriarchy Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, Tawadrosa II.

The post Papież przesłał kondolencje do koptyjskiego patriarchy first appeared on eKAI.

4. Papież: robię dla Ukrainy wszystko, co możliwe

Robię dla Ukrainy wszystko, co możliwe – zapewnił papież Franciszek w odręcznym liście, wysłanym do włoskich sióstr zakonnych na Sycylii, które przyjęły grupę ukraińskich dzieci.

The post Papież: robię dla Ukrainy wszystko, co możliwe first appeared on eKAI.

5. Konflikty zbrojne, kryzys klimatyczny, epidemie – najważniejsze przyczyny kryzysów humanitarnych

Konflikty zbrojne, kryzys klimatyczny, epidemie - to najważniejsze przyczyny kryzysów humanitarnych. W największym stopniu dotykają najsłabszych, a nierówności ekonomiczne utrudniają niesienie pomocy. To główne wnioski z dorocznego raportu Lekarzy bez Granic, podsumowującego działania humanitarne prowadzone w ponad 70 krajach na świecie. Dziś przypada Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej.

The post Konflikty zbrojne, kryzys klimatyczny, epidemie – najważniejsze przyczyny kryzysów humanitarnych first appeared on eKAI.

6. Kolejna eskalacja prześladowań Kościoła w Nikaragui

Policja wkroczyła do kurii w Matagalpa, gdzie biskup Rolando Álvarez jest przetrzymywany wraz z kilkoma innymi osobami, w areszcie domowym – poinformował nikaraguańska diecezja na komunikatorze Twitter.

The post Kolejna eskalacja prześladowań Kościoła w Nikaragui first appeared on eKAI.

7. Znana filozof religii krytycznie o „drodze synodalnej”: najprostsza jest zmiana struktur

Hanna-Barbara Gerl-Falkovitz skrytykowała niemiecką „Drogę synodalną” za to, że „nie mówi o nawróceniu” lecz dąży do radykalnej zmiany struktur kościelnych. W opublikowanym w czwartek 18 sierpnia przez diecezję w Ratyzbonie wywiadzie powiedziała, że „dążenie do radykalnej zmiany struktur” jest uprawiane w Niemczech w sposób niemal militarystyczny. „Najprostszą rzeczą jest zmiana struktur. Nawrócenie serca jest znacznie bardziej skomplikowane” - stwierdziła.

The post Znana filozof religii krytycznie o „drodze synodalnej”: najprostsza jest zmiana struktur first appeared on eKAI.

8. Startuje rejestracja na VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Można się już zarejestrować na Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, jedno z najważniejszych wydarzeń społecznych w Polsce. Tegoroczna VI. edycja odbędzie się już 27-28 września, pod hasłem: „Od teorii do praktyki” w Sound Garden Hotel w Warszawie. Rejestracja: www.festiwalkns.pl

The post Startuje rejestracja na VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej first appeared on eKAI.

9. Delegacja Civitas Christiana u nuncjusza apostolskiego
    Pennacchio

18 sierpnia w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Civitas Christiana z Nuncjuszem Apostolskim Abp. Salvatore Pennacchio. W spotkaniu z papieskim dyplomatą wzięli udział: Sławomir Józefiak - Przewodniczący Rady Nadzorczej Stowarzyszenia, Prezes Zarządu Grupy INCO S.A., Kamil Sulej - dyrektor Instytutu KNS wraz z krajowym asystentem Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ks. dr Dariuszem Wojteckim.

The post Delegacja Civitas Christiana u nuncjusza apostolskiego first appeared on eKAI.

10. Niebawem wyruszy „Ewangelizacja na żebraka”

22–29 sierpnia ewangelizatorzy poniosą Ewangelię na plaże i ulice nadmorskich miejscowości. Ewangelizatorzy będą rozmawiać z ludźmi, rozdawać ulotki zapraszające na wieczorną Mszę św. do kościoła i spotkania modlitewne po niej. Nie zabraknie pantomimy, świadectw, pieśni uwielbienia. Napotkanym osobom będą proponować modlitwę, przyjęcie Pana Jezusa za swojego Zbawiciela, założą im na szyję Cudowny Medalik.

The post Niebawem wyruszy „Ewangelizacja na żebraka” first appeared on eKAI.