eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
 1. Sny o potędze ks. Galusa – „pustelnika” w Czatachowie

  W Czatachowie ks. Daniel Galus i wierzący w jego „boskie moce” katolicy nie tylko odmówili uznania decyzji watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa. Krytykują biskupa miejsca abp. Wacława Depo, ostentacyjnie ignorują jego polecenia, rzucają oszczerstwa. De facto odrzucają tradycję swojej wspólnoty religijnej, jej prawo i wartości.

  The post Sny o potędze ks. Galusa – „pustelnika” w Czatachowie first appeared on eKAI.

 2. Caritas na Ukrainie działa bez przerwy

  Caritas Ukraina i Caritas Spes działają ramię w ramię nieprzerwanie od początku wojny. Przy okazji wizyty w Rzymie przedstawiciele tych organizacji opowiedzieli o realiach i wyzwaniach związanych z kryzysem wywołanym rosyjską napaścią. „Solidarność i miłość, którą dostają potrzebujący, to owoc wieloletniej pracy u podstaw w Caritas” – powiedziała Tetiana Stawnycza, szefowa greckokatolickiej Caritas Ukraina na konferencji prasowej w Radiu Watykańskim.

  The post Caritas na Ukrainie działa bez przerwy first appeared on eKAI.

 3. Papież ostrzega uniwersytety przed zamykaniem się w „wieży z kości słoniowej”

  „Uniwersytety nie powinny być jedynie maszynami do nauki, ale żywymi społecznościami" – powiedział papież Franciszek przyjmując na audiencji w Watykanie przedstawicieli uniwersytetów i instytucji edukacyjnych ze stołecznego regionu Włoch - Lacjum.

  The post Papież ostrzega uniwersytety przed zamykaniem się w „wieży z kości słoniowej” first appeared on eKAI.

 4. Międzynarodowe uroczystości w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Mauthausen

  Nabożeństwem ekumenicznym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Mauthausen rozpoczęły się 15 maja uroczyste obchody 77. rocznicy wyzwolenia obozów Mauthausen-Gusen i upamiętnienia ich ofiar. Wspólną modlitwę w kaplicy pamięci Mauthausen sprawowali: katolicki biskup Manfred Scheuer, ewangelicki biskup Michael Chalupka oraz prawosławny archiprezbiter Ioannis Nikolitsis.

  The post Międzynarodowe uroczystości w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Mauthausen first appeared on eKAI.

 5. Konferencja prasowa z udziałem wyjątkowej zakonnicy – s. Michaeli Rak

  Katolicka Agencja Informacyjna oraz Wydawnictwo Esprit zapraszają na konferencję prasową pt. „Kobieta do zadań specjalnych. Sekrety dobrego pomagania według s. Michaeli Rak” połączoną z prezentacją książki „Mężczyźni mojego życia. O miłości, miłosierdziu i dobrym pomaganiu”. Wydarzenie odbędzie się 19 maja (czwartek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza - Paulistek przy ul. Żytniej 11 w Warszawie.

  The post Konferencja prasowa z udziałem wyjątkowej zakonnicy – s. Michaeli Rak first appeared on eKAI.

 6. Arcybiskup Hawany odprawił Mszę w intencji ofiar wybuchu w hotelu

  Arcybiskup Hawany kard. Juan de la Caridad García Rodríguez odprawił wczoraj Mszę św. w intencji ofiar wybuchu, do jakiego doszło w tamtejszym hotelu Saratoga 6 maja. Zginęło w nim 46 osób.

  The post Arcybiskup Hawany odprawił Mszę w intencji ofiar wybuchu w hotelu first appeared on eKAI.

 7. Służę, więc jestem – VI Droga na MAXa

  Czy zdanie z tytułu to jakiś katolicki coachingowy frazes? Z pewnością nie! To zdanie, które wypowiedział sługa Boży Franciszek Blachnicki, założyciel ruchu oazowego. Aby dojrzeć do takiego stwierdzenia, musiał przejść przez piekło wojny, obozu w Auschwitz i prawie 5 miesięcy pobytu w celi śmierci, gdzie przeżył głębokie nawrócenie. Doświadczenie obozu łączy go z innym wielkim człowiekiem […]

  The post Służę, więc jestem – VI Droga na MAXa first appeared on eKAI.

 8. Białoruska pieśniarka śpiewa o miłości i pojednaniu w intencji pokoju w Ukrainie

  Białoruska pieśniarka Julia Frolova śpiewa pieśni o miłości i pojednaniu w intencji pokoju w Ukrainie. Artystka należy do Ruchu Światło-Życie. Jedna z pieśni nosi tytuł: „Wiem, że wojna się skończy”. Autorką tekstu i melodii jest Oksamita Nowaczuk. „W tym roku Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej mieli świętować 25 lat swojej misji w Turkmenistanie i z tej […]

  The post Białoruska pieśniarka śpiewa o miłości i pojednaniu w intencji pokoju w Ukrainie first appeared on eKAI.

 9. Przedstawiciele Kościołów pobłogosławili nową prezydent Węgier

  Nowa prezydent Węgier, Katalin Novak, obejmując urząd potwierdziła swoje przywiązanie do „porządku wartości opartych na chrześcijaństwie”. Podczas ceremonii zaprzysiężenia na placu Kossutha przed budynkiem parlamentu w Budapeszcie powiedziała 14 maja, że zgodnie ze swymi osobistymi przekonaniami chce ona wspierać naród węgierski w przekazywaniu życia, w ochronie rodziny i życia ludzkiego od poczęcia, a także we wzajemnym szacunku i wsparciu dla słabszych.

  The post Przedstawiciele Kościołów pobłogosławili nową prezydent Węgier first appeared on eKAI.

 10. Diecezja płocka przekazała środki na pomoc ludności w Ukrainie

  Diecezja płocka przekazała kwotę 3 tysięcy euro na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Środki otrzymała archidiecezja kijowska Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby humanitarne ludności, która padła ofiarą strasznej wojny i zbrodni przeciwko ludności.

  The post Diecezja płocka przekazała środki na pomoc ludności w Ukrainie first appeared on eKAI.